Steroidler Vücuttan Ne Kadar Sürede Atılır? Next item Enjeksiyon Steroid...

Steroidler Vücuttan Ne Kadar Sürede Atılır?

Steroidler, vücut geliştiriciler tarafından kullanılan, kas kütlesi artırıcı ilaçlardır. Birçok kişi doktor kontrolünde kullanırken, yasa dışı yollarla kullanan kişilerin sayısı da çok fazladır. Steroidler, iğne ve tablet şeklinde üretilmekte, türüne ve kullanım amacına göre seçim yapılmaktadır. Bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi, steroidler vücuttan ne kadar sürede atılır? Sorusudur. Kullanmak isteyenler, nasıl kullanacağını ve kullandıktan sonra vücuttan atılma süresini bilmelidir.

Süre Hesaplaması

Steroidleri kullananların, vücudundan tamamen atılması ilaç türüne göre değişmektedir. Steroidlerin, vücuttan atılım süresini, vücuda enjekte edildiği andan itibaren hesaplama yapmak gerekiyor. Sporcular, yarışma öncesinde test yaptırdıkları için yapılan testlerde, steroid çıkmaması gerekiyor. Daha çok antrenman öncesinde toparlanma aşamasını hızlandırmak için kullanılmaktadır. Yarışma tarihine göre kullanılacak zamanı doğru belirlemek önemlidir.

Steroidlerin Vücuttaki Etki Süresi

Performans artırıcı ve kas geliştirici olarak kullanılan steroidlerin vücutta etki gösterdikleri süre 12 saat ile 18 gün arasında değişmektedir. İlaç içerisinde bulunan hormon türüne göre yarılanma yani vücuttaki etki süresi değişmektedir. Vücuttan tamamen atılması ise 1- 2 gün ile 18 ay arasında değişiyor. Steroid kullanmaya başlamadan ve ürün satın almadan önce etki süresini ve vücuttan atılışını hesaplamak gerekiyor. Bilinçsiz kullanan sporcular, yarışma öncesi yapılacak olan testte streoid tespit edildiğinde, yarışmadan diskalifiye olabilecektir.

Steroid Türleri

Kas kütlesini artırmak amacıyla kullanılan steroidler, kullanım amacına ve içeriklerine göre iki türde üretilmektedir. Steroid türleri, enjeksiyon steroidler ve tablet steroidler olarak ayrılmaktadır. Enjeksiyon ve tablet steroidlerin kendi içerisinde çok sayıda çeşidi vardır. Online satın almak isteyenler, siteden, ilaç içerik bilgilerini öğrenerek seçim yapabiliyorlar. Tablet steroidler, içerik madde mg miktarına göre çeşitlendirilmekte ve farklı firmalar tarafından üretilmektedir.

Steroidlerin Etki Hızı

Hormon takviyesi olarak kullanılan steroidler, vücutta parçalanan maddelerdir. Vücutta parçalanma ve etki hızı kullanıcı kişinin vücut yapısına ve metabolizmasına göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik hem etki hızını hem de vücutta atılma süresini etkileyecektir. İlacı kullanmadan önce göstereceği etki etki süresi ve vücuttan tamamen atılmasının ne kadar zamanda gerçekleşeceği bilinmelidir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.