Steroid Kullanmadan Önce Beslenme Nasıl Olmalıdır? Previous item Steroid Satın Alma ve... Next item Steroid İle Birlikte...

Steroid Kullanmadan Önce Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Steroid sporcuların kullanması gereken bir yardımcı maddedir. Vücut geliştirenlerin egzersizlerine katkı sağlar, daha kısa sürede kas yapmalarına yardımcı olur. Steroid kullanımında bazı noktalara çok dikkat etmek gerekir, bunlardan biri elbette yemektir. Diyet listesi hazırlanmalı ve fast food türü yiyeceklerden uzak durulmalıdır. İşte steroid kullanmadan önce beslenme nasıl olmalı birkaç öneri.

Protein Alımı

Steroid kas oluşumunu destekler, bu yüzden protein alımı çok önemlidir. Yüksek biyolojik değerli, hayvansal proteinler birinci sırada yer alır. Steroid almadan önce tüketildiğinde kan yoluyla kas hücrelerine taşınır, bu sayede pozitif nitrojen dengesi sağlanmış olur.

Protein alımında;

  • Et
  • Balık
  • Kümes hayvanları
  • Yumurta
  • Süt ürünleri büyük rol oynamaktadır.

100 kg’lik bir vücut geliştirici için günlük 250 gram proteine ihtiyaç duyulur.

Karbonhidrat Alımı

Steroid kullananların karbonhidrat alması gerektiği genelde unutulur, ancak kan şekeri seviyesini yüksek tuttuğu için enerji verir ve proteinlerin enerji olarak kullanılmasını engeller. Yağ yakımı açısından da çok önemlidir. Pirinç, yulaf, tam tahıllı ekmek ve sebze karbonhidrat alımında rol oynar. Günlük ortalama 800-900 gram alınması önerilir. %85’i kompleks, %15’ide meyve bazlı şekerlerden oluşmalıdır.

Kalori Alımı

Steroid kullanmadan önce kalori alımı 2000-3000 kcal’dan daha fazla olmalıdır. Steroid tüketenler vücut yapmak istemektedir, yani daha irileşmeye çalışırlar. Bu yüzden büyümek için büyük yemek gerekir. Biftek, tatlı patates, kaseler dolusu salatalar mutlaka küçümsenmemelidir. Kas kütlesine sahip olmak ve steroid alımını dengede tutmak isteyen kişiler günde en az 5000 kalori tüketmelidir. Bu esnada düzenli ve az aralıklı beslenmeyi de ihmal etmemelidir.

Steroide Nereden Ulaşılabilir?

Anaboliksteroidsatınal15 sitesinden en kaliteli ve uygun fiyatlı steroidlere ulaşabilirsiniz. Sağlığınızı riske atmak istemiyorsanız firma seçiminde dikkatli olun, her yerden alınmayacağını unutmayın. Bu firma ayrıca tablet steroid, growth hormone, pct, hazır steroid kürleri, yağ yakıcı ürünler ve sarms satışı da yapmaktadır. Sporunuza destek olacak ürünlere buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 48 saat içinde kargonun size ulaşması dışında farklı ödeme seçenekleri imkanı da bulunmaktadır. Beslenmeyle alakalı kafanıza takılanları da yine buraya sorabilirsiniz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.