Steroid Enjeksiyon Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Anabolik steroid kullanımları, tablet formunda ya da enjeksiyon aracılığı ile yapılmaktadır. Enjeksiyon aracılığı ile steroid tüketimi daha fazla tercih edilmektedir. Steroid definasyon kürü kullanımlarında, bilinçli olmak, sağlayacağı faydalara kısa sürede ulaşmayı sağlayacaktır. Enjeksiyon ile damar yolundan vücuda alınması, etki hızının yüksek olmasını sağlayacaktır. Steroid enjeksiyon yapımında dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anabolik steroid enjeksiyon yapımlarında, aynı noktadan yapılmaya çalışılmalıdır. Her kullanımda, enjeksiyon değiştirilmeli ve kullanılacak enjeksiyonlar steril tutulmaya çalışılmalıdır. Steril olmayan enjeksiyonlar, mikrop kapmaya neden olabilecektir. En önemli husus, enjeksiyon işleminin yavaş yapılmasıdır. Deri altına yavaş yavaş uygulanırken yeterli düzeyde hızlı yayılması sağlanacaktır. Kol ve bacak bölgelerinde kas bölgelerine yapılmalı, kemiğe denk getirilmemelidir.

Steroid Ampul Kullanımı

Steroid ürünler, hormon içerikleridir ve türlerine göre tablet ya da ampul şeklinde üretilmektedir. Ampul steroidler, enjeksiyon ile vücuda alınmaktadır. Enjeksiyon yapımı ile ilgili yapılan açıklama bölümünde, kuru toz ile ampul içerisindeki sıvı karıştırılarak eritilmekte ve enjeksiyona çekilmektedir. Kol ve bacakta yukarı bölüm olarak bilinen kaba et bölgesine yapılmaktadır. Enjeksiyon ile kas içerisine ya da insülin iğnesi ile deri altına yapılacak enjekte aynı etkiyi gösterecektir.

Enjekte Yapım Oranı

Steroid ampulleri kullanmak isteyenler, enjekte yöntemi ile rahat kullanabilirler. Steroid enjeksiyon yapımında profesyonel sporcular günlük belirlenen dozda yapmaya özen gösterilmelidir. Profesyonel sporcular için önerilen günlük enjekte işleminde 500 iu yapılmasıdır. Steroid enjeksiyon yaptırmak isteyenler, 19 gün boyunca devam edebiliyor ve toplamda 5000 iu oranını tamamlamaya dikkat etmelidir. Etkiyi artırmak ve yan etkileri azaltmak için vitamin takviye önemlidir ve bu konuda bilgili olmak gerekiyor.

Steroid Neden Kullanılır?

İnsanlar farklı amaçlar için steroid çeşitlerini tercih etmektedir. Steroid kullanım nedenleri, kas inşasını oluşturma, performans artırma, yağ yakımını hızlandırma, toparlanma, iyileşme ve metabolizmanın hızlanması olarak gösterilmektedir. Hangi steroid içeriğinin ve etkisinin ne olacağı konusunda bilgi alabilmek için her türlü bilgilendirme yapılmaktadır. Steroidler enjeksiyon yapılırken, hem yasa dışı kullanım hem de tıbbi kullanım amacıyla kullanılabiliyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.