Steroid Bırakılırsa Ne Olur?

Kas geliştirme sporcularının vazgeçilmez takviyesi olan Steroid, pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Erkeklik hormonunu tetikleyici ve kas geliştirici vitamin ve proteinlere sahip olan bu takviye etkisi kadar yan etkisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için kullanmadan önce dikkatlice okumak, hekime danışmak mutlaka alınması gereken bir önlemdir. Steroid kullanma kesinlikle aniden başlayıp aniden bırakılacak bir şey olmayacağı için kullanmadan önce iki defa düşünmelisiniz. O halde anabolik steroid kullandıktan sonra bırakmanın sonucu nedir?

Faydaları

Steroid kullanma yasa çerçevesinde akıllıca kullanılır ve bilinçli tüketilirse kaslar da hızlı bir yükseklik gözle görülün seviye de olur.

Örneğin;

  • Antrenmanlara aksatmadan devam edildiği takdir de güçlü bir kas yapısı oluşturur
  • Eğer boyutları için kullanmak istiyorsanız büyük kas boyutlarına sahip olabilirsiniz.
  • İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde ek gıda ve aşırı doz yemekler yerine takviye sayesinde daha basit olur.

Böylece steroid kullanmanın faydaları siz mantıklı hareket ettiğiniz sürece hiçbir zararı yoktur.

Steroid Kullanma Bırakıldığı Zaman Ne Olur?

Aniden başlanıp aniden bitirildiği zaman elbette yan etkileri olmaktadır. Steroid bırakılırsa ne olur? Sorusu için başlıca cevaplar;

  • Sivilce: Aniden kesilen steroid, sivilce gibi sorunlar oluşturabilir. Hormon bozulması olup kolesterol ve yağ artışını tetikleyerek ergen bir çocuk gibi sivilce çıkmasına sebep olur.
  • Tansiyon: Yüksek kan basıncı steroidlerin başlıca etkisidir. Bırakıldığı anda kan basıncı oluşur ve yüksek tansiyon hastalığı meydana gelebilir.
  • Kalp Krizi Riski: Kalp, yüksek tansiyonun tetiklediği kan basıncı artışında ortaya çıkar. Böylelikle kalp kasları kasılarak krize neden olabilir.
  • Agresiflik: Diğer bir yan etki ise agresiflik ve sinir sisteminin harap olmasıdır. Steroidi bilinçsiz ve aşırı doz tüketim de testeron seviyeleriniz yüksek bir seviyeye ulaşacağı için psikolojim tahribat meydana gelir. Endişe, öfke nöbetleri ve depresyon sorunları ile uğraşmak zorunsa kalabilirsiniz.
  • Saç Dökülmesi: Steroidler tavsiyesiz bırakıldığı zaman saç dökülmesine de yol açabilir. Steroid bırakma kolay bir süreç değildir bunu önlemek için hemen bırakmak yerine vücudu bu sürece alıştırmak gereklidir.
  • Jinekomasti: Erkeklik hormonu etkisi sebebi ile jinekomasti yani meme büyümesi steroid takviyesini bilinç dışı tüketip bırakanlar da yaygın rastlana bir özelliktir. Yasal olmayan yollar ile başlayıp bitirdiğiniz steroid takviyesi tabii olarak zararlıdır.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.