Anabolik Steroidler Etkisini Ne Kadar Sürede Gösterir? Previous item Anabolik Steroid Vücutta... Next item Anabolik Steroid Kürü...

Anabolik Steroidler Etkisini Ne Kadar Sürede Gösterir?

Anabolik steroidler, performans gerektiren spor türlerinde kas kütlesinin artırılması amacıyla kullanılan ilaç türleridir. Günümüzde, bazıları doktor kontrolünde kullanım yaparken yasa dışı olarak kullanan çok sayıda kişi vardır. Her kullanıcı, anabolik steroidler etkisini ne kadar sürede gösterir? Sorusunu sorarak kullanmaya başlamaktadır. Kullanmaya başladıktan sonra etki süresi ilaç türüne ve vücut tipine göre değişmektedir. Etki süreleri ortalama olarak 12 saat sonra ya da 18 gün içerisinde gösterdiği gözlemlenmiştir.

Steroid Kullanım Süresi Hesaplaması

Steroid ilaçlar, hormon içeriklidir ve talet ya da iğe şeklinde üretilerek, kullanıma sunulmaktadır. Her sporcu kullanım amacına göre steroid seçimi yapmakta, siteden online satın alabilmektedir. Her kullanıcı, etki süresini ve vücuttan atılma süreleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Etki süresi 18 gün vücuttan tamamen atılması ise 18 aya kadar sürebilmektedir. Vücutta oluşturacağı etkiler öğrenilmeli, günlük kullanım oranı, bırakma düzeni hesaplaması yapılmalıdır.

Etki Hızı Nasıldır?

Anabolik steroidler, hormon takviyesi amacıyla kullanılmakta ve vücuda alındığında hızlı parçalanma gösteren maddelerdir. Steroidler, tablet ya da iğne olarak vücuda alındığında, etki hızı sporcunun vücut yapısına ve alınan orana göre farklı olacaktır. Vücut yapısı, steroidin etki hızını etkilediği gibi vücuttan tamamen atılması süresinin hesaplanmasını da sağlayacaktır.

Steroid Çeşitleri

Steroidler, içeriklerine ve kullanım amacına göre farklı türlerde üretilmektedir. Sporcuların kullanma amacı, kas kütlesini artırmaktır. Sitede, kullanıcılara sunulan steroid türleri, enjeksiyon ve tablet stroidler olarak iki türlüdür. Her tür kendi içerisinde, içerik maddelerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Enjeksiyon steroidlerin kana daha hızlı karışması sağlandığı için etki süresinin daha kısa ve hızlı olduğu bilinmektedir. Tablet steroidler kendi içerisinde, içerik maddelerine ve madde mg oranlarına göre değişiklik göstermektedir.

Kontrollü Kullanım

Sporcular, hormon takviyesine ihtiyaç duyduklarında, steroidleri tercih ediyorlar. Kontrollü kullanım, amaca uygun kullanım sağlarken, istenilen etkinin görünmesini de sağlayacaktır. Steroidler, vücutta hızlı parçalanan maddelerdir ve kana karışarak etkisini hemen gösterebilecektir. Kontrollü ve bilinçli kullanım için ilacın etki süresi ve atılma süresi için doğru bilgileri ulaşılmalıdır.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.