Anabolik Steroid Vücudun Hangi Organlarını Olumlu Etkiler?

Anabolik steroid maddeleri özellikle vücut geliştirme yapan kişiler tarafından kullanılan maddelerdir. Anabolik kelimesi vücutta yapım olaylarına atıfta bulunan bir kelimedir. Steroid ise birbiriyle kaynamış şekildeki dört halkadan oluşmuş lipit yani yağ molekülüdür. Bu maddeler vücut geliştirmeci kişiler tarafından hızlı kas oluşumu için kullanılır. Ülkemizde de bu tür maddeler yaygın olarak kullanılır. Fitness salonlarında bu tür anabolik steroidlerden sıklıkla satılmaktadır. Bu yazımızda inceleyeceğimiz nokta anabolik steroid organlara etkisi konusu olacaktır.

Anabolik Steroitlerin Vücuda Etkisi

Anabolik steroidler: erkek cinsellik hormonuna benzeyen şekilde sentetik (insan yapımı) malzemelerdir (en bilineni testosteron). Anabolik sözcüğünün anlamı büyümedir. Steroidler, kas kütlesi ve bedensel güç artışı veren performans arttırıcı ürünlerdir.

Anabolik steroidlerden bazılarına örnekler vermek gerekirse;

  • Androstenedione
  • Dehydrochloromethyltestosterone
  • Methandienone
  • Methyltestosterone
  • Nandrolone
  • Oxandrolone
  • Oxymetholone
  • Stanozolol
  • Hormonları gösterilebilir.

Anabolik steroid etkileri söz konusu olduğu zaman genellikle kas kütlesinin artışına etki ettiği söylenebilir. Genel olarak da iç organları anabolizma olaylarını artırarak büyümeyi sağladığı da görülmüştür. Bu anlamda istemli ya da istemsiz tüm kas yapılarında kütle artışına götürdüğü görülmüştür.

Diyet takviyesi, oral yolla (ağızdan) yutulan ve besin ürünleri içeren ürünlerdir. Diyet takviyesi, amino asitler, mineraller, vitaminler, bitkiler, enzimler ve metabolit maddeler (glukozamin, alfa-lipoik asit, kreatin Koenzim Q-10) gibi ürünleri içerebilir. Diyet takviyeleri, özütler ya da konsantrelerden meydana gelebilir ya da tabletler, kapsüller, likit ile toz halinde bulunabilir.

Anabolik Steroid Organ Etkisi
Anabolik Steroid Organ Etkisi

Anabolik Steroid Organlara Olan Etkileri

Anabolik steroitlerin vücuttaki organlara olan etkilerine bakılacak olursa genelde istemli kasları etkilediği görülür. Sırt, omuz, kol ve bacak kasları bu maddelerin en çok geliştirdiği organlar olarak görülebilir. Anabolik steroid organ etkisi dendiği zaman bu organlar örnek olarak sayılabilir. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için internet sitesi üzerinden bilgi almak mümkündür. İnternet sitesinde anabolik steroit hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve bu maddeleri satın almak mümkündür. Bu maddeler internet üzerinden kargo yolu ile sipariş edilebilmektedir. Sitedeki fiyatlar diğer sitelere göre oldukça uygundur.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.