Anabolik Steroid Nasıl Bırakılmalıdır? Previous item Anabolik Steroid Yan... Next item Anabolik Steroid Tercih...

Anabolik Steroid Nasıl Bırakılmalıdır?

Profesyonel sporcular, anabolik steroid kullanarak, kas kütlelerini belirli oranda oluşturmaya çalışmaktadır. Ancak anabolik steroid kullanımı sınırsız değildir ve belirli aşamadan sonra bırakılması gerekiyor. Anabolik steroid nasıl bırakılmalıdır? Sürekli kullanım sağlık riski oluştururken birden bırakmak ta sporcuda sinirlilik gibi çeşitli etkiler gösterebilecektir. Kontrollü bir şekilde bırakabilmek için uzmanlardan yardım almak ve vücudu madde yokluğuna alıştırmak için yavaş yavaş yapılmalıdır. Takviye gıda desteği alındığında vücut kısa sürede alışacaktır.

Steroid Kullanımının Bırakılmasının Oluşturacağı Etkiler

Sporcular, steroid maddeleri kullanmaya başlamadan önce gösterecekleri etkileri ve bıraktıktan sonra karşılaşacakları durumları hesaplamalıdır. Steroid kullanımı bırakıldığında, sporcularda sinirlilik ile birlikte, kilo kaybı, kuvvet kaybı, kas kaybı, vücutta yağlanma, performans seviyesinin düşme endişesi gibi etkiler görülebilecektir. Steroid kullanıldığında, vücut doğal testosteron üretimini durduracaktır. Steroid bağımlılık yapacaktır ve kullanımın bırakılması kişiye göre uzun zaman alabilecektir.

Steroid Kullanım Oranları

Sporcular, steroid kullanmaya başladıktan belirli bir süre sonra bırakmayı deneyecektir. En doğru yöntem yavaş yavaş bırakma girişimleridir. Kontrollü bırakma yapılabilmesi için 2 ile 4 hafta boyunca kullanım oranını sürekli azaltarak, vücudun madde yokluğuna alıştırılması gerekiyor. Steroid kullanmayı bırakmaya çalışan sporcular, beslenme programlarını değiştirmeli ve protein alınımı, dörtte bir, daha sonra üçte bir oranında azaltarak devam etmelidir.

Egzersizlerin Düzenlenmesi

Steroid kullanımının bırakılmaya çalışıldığı dönemlerde, sporcular, egzersiz çalışmalarını da belirli oranda azaltmalıdır. Vücuttan atılan steroidler nedeniyle aynı düzeyde çalışma performansına sahip olmayabilecektir. Steroidlerin vücuttaki etki süreleri bilinmeli ve bu etki sürelerine göre bırakma işlemleri yapılmalıdır. Steroidlerin etki süreleri, türüne göre 12 saat ile 18 gün arasında olmaktadır. Bu maddelerin vücuttan tamamen atılması ise birkaç gün ile 18 ay arasında değişebilmektedir.

Bilinçli Kullanım

Sporcular, steroid kullanımını yarışma öncesinde yaptıklarında ve yapılan testlerde madde tespit edildiğinde diskalifiye edileceklerdir. Bunun için ne zaman kullanılacağı ve bırakılmak istenildiğinde de neler yapılacağı bilinmelidir. Yeni kullanacak olanlar ve kullanmakta olanlar, nasıl bırakacakları konusunda Whatsapp destek hattından bilgi alabiliyorlar. Kullanılan ilacın etki süresi ve vücuttan tamamen atılma süresi doğru bilinmelidir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.